0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Вануату во Пацификот прогласи климатска вонредна состојба

Архипелагот Вануату во Пацификот прогласи климатска вонредна состојба и план од 1,2 милијарди долари за ублажување на ефектите од климатските промени врз островската држава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close