0_Спорт.ПорталФудбал

Ванда Нара повторно решила да се раздели со Икарди

Ванда Нара, сопруга и агент на напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди, одлучила да се раздели со фудбалерот, тврдат голем број извори во Аргентина.

Буенос Аирес, 3 ноември 2021 (МИА) – Ванда Нара, сопруга и агент на напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди, одлучила да се раздели со фудбалерот, тврдат голем број извори во Аргентина.

Според „Инфосиело“, на одлуката на Ванда влијаело тоа што напаѓачот наводно планирал да се сретне со љубовницата, аргентинската актерка и модел Марија Еугенија Суарез во Париз. Ова, според достапните информации, ја натерало Ванда да се премисли и да инсистира на развод.

Актерката Јанина Латоре раскажа за нејзиниот разговор со Нара на оваа тема. Според неа, Икарди ја негирал својата вина и тврдел дека не ја планирал средбата, и дека самата Суарез го прогонувала.

Претходно Ванда објави дека таа и нејзиниот сопруг беа на работ на развод, но остануваат заедно. Таа за ова напиша на својот Инстаграм и објави заедничка фотографија.

Во прилог на верзијата на раскинувањето, се вели дека оваа порака, како и другите заеднички фотографии на Инстаграм од сопругата на фудбалерот, во моментов се избришани. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close