0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Вандализиран споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк

Непознати сторители денеска го вандализирале споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк во Скопје.

Скопје, 4 октомври 2022 (МИА) – Непознати сторители денеска го вандализирале споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк во Скопје.

Со спреј во неколку бои исчкртан е постаментот на споменикот и плочникот пред него.

Од МВР за МИА велат дека се преземаат мерки за откривање на сторителите.ам/са/

Фото: МИА

 

Back to top button
Close
Close