КултураКултура.Портал

Валчанов, Балчус и Ангелов во жири на „Киненова“

Петар Валчанов, Зане Балчук и Владимир Ангелов се дел од жирито кое годинава ќе одлучува за филмовите во главната селекција на Меѓународниот филмски фестивал „Киненова“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close