0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Валверде официјално се врати на клупата на Атлетик Билбао

Шпанскиот стратег Ернесто Валверде (58) денеска официјално седна на клупата на Атлетик Билбао што беше најавено минатиот петок, кога Јон Уриарте победи на изборите за претседател на баскискиот клуб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close