Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Вакцините на „Фајзер“ и „БиоНТек“ со позитивни резултати кај деца од пет до 11-годишна возраст

„Фајзер“ и „БиоНТек“, чии вакцини се употребуваат за имунизација на Американците против Ковид-19, ги поднесоа прелиминарните резултати до Агенцијата за храна и лекови (ФДА) за испитување на вакцината врз деца од пет до 11 годишна возраст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close