СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Вакцината „Фајзер/Бионтек“ ефикасна 90,7 отсто кај децата

Вакцината „Фајзер/Бионтек“ против Ковид-19 била 90,7 отсто ефикасна во клиничките испитувања кај деца на возраст од пет до единаесет години, соопшти денеска американската фармацевтска компанија.

Back to top button
Close
Close