0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономија

Буџетот за 2022 во земјоделството е фокусиран на капитални водостопански инвестиции

Неколку години го потенцираме значењето на обезбедување услови за развој на стабилно, конкурентно и модерно земјоделско производство. Тоа не е можно без вода. Затоа и во 2022 година продолжуваме со инвестиции во водостопанството кои опфаќаат продолжувње на започнатите проекти и изградба на нови системи, рече Димковски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close