0_Македонија.ПорталОпштество

Бушеска и Велиу ќе ја претставуваат земјава на конференција за климатските промени во Милано

Ангела Бушеска и Насер Велиу се двајца младински делегати избрани да ја претставуваат нашата држава на настанот „Младите за климата – предводници на амбицијата“, што ќе се одржи од 28 до 30 септември во Милано во Италија, а на кој ќе се соберат 400 млади од сите земји во светот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close