СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Буркина Фасо: Поранешните министри не треба да го напуштат главниот град

Хунтата која ја собори владата на Буркина Фасо ги предупреди поранешните министри да не го напуштаат главниот град и да не ги попречуваат воените офицери за време на разговорите за враќање на демократскиот поредок, изјави денеска еден од политичарите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close