СветСвет.Портал

Бурата во Мексико се претвори во ураган, се очекуваат поплави

Тропската бура Рик денеска се претвори во ураган во близина на мексиканскиот брег на Тихиот Океан и се очекува да зајакне во текот на денот, соопшти Националниот центар за урагани на САД (НХЦ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close