Општински вестиСервисни информацииСкопје

Булеварите „Илинден“, „ВМРО“ и Владата утре без вода

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од бул.„Илинден“, Владата и бул.„ВМРО“ блок 12.

Скопје, 30 мај 2022 (МИА) – Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од бул.„Илинден“, Владата и бул.„ВМРО“ блок 12.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф 300 мм на бул.„Илинден“ пред Владата на Република Северна Македонија.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.фф/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close