0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Бугарското МНР му врачи протестна нота на македонскиот в.д. амбасадор во Софија

Министерството за надворешни работи на Република Бугарија му врачи протестна нота на македонскиот в.д. амбасадор во Софија Владимир Крстевски по повод палењето на влезот на Центарот за култура „Иван Михаилов“ во Битола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close