Балкан

Бугарското МНР креира мобилна апликација за помош на Бугарите во странство

Министерството за надворешни работи на Бугарија започна со работа на креирање мобилна апликација за помош на Бугарите во странство, соопшти прес-центарот на МНР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close