БалканСвет.Слајдер

Бугарски ученици освоија пет медали на Меѓународната олимпијада по астрономија и астрофизика

Бугарски ученици освоија пет медали на Меѓународната онлајн олимпијада по астрономија и астрофизика, чиј домаќин беше Колумбија. Ова го соопшти прес-центарот на Министерството за образование и наука во Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close