БалканСвет.Слајдер

Бугарските научници разработуваат проект за микробиолошка разградба на целулозен отпад

-Целта на овој меѓународен проект, чиј дел се научниците од БАН, е создавање системи за одржување на животот во екстремни услови - во вселенски летови или во подморници при подолг престој под вода, објасни Најденски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close