БалканДописници Свет

Бугарскиот привремен министер за култура сака да го истера ГЕРБ од Националната палата на културата, бидејќи не плаќаат кирија

Времениот министер за култура на Бугарија, Велислав Минеков, изјави за БТВ дека пред години поранешната владејачка партија ГЕРБ насилно презела два ката од административната зграда на Националната палата на културата (НДК) и таму го сместила своето седиште.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close