0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Бугарскиот претседател Румен Радев му го честиташе државниот празник на претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски

Претседателот на Бугарија Румен Радев упати честитка и оствари телефонски разговор со неговиот колега претседател Стево Пендаровски по повод Националниот ден на Република Северна Македонија - 2 Август, соопшти прес-службата на шефот на бугарската држава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close