БалканДописници Свет

Бугарскиот претседател нема да го смени министерот за здравство

Претседателот на Бугарија, Румен Радев, очекува владата на земјата да го води општеството низ тешката криза со коронавирусот на најдобар начин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close