БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарскиот претседателски кандидат Горан Благоев го посети комунистичкиот логор Белене

Познатиот телевизиски новинар и историчар Горан Благоев, кој е кандидат за претседател на Бугарија од Националниот сојуз на десницата КОД учествува на меѓународната конференција организирана од Фондацијата „Белене“, посветена на уметноста како начин за одбрана на слободата за време на тоталитаризмот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close