БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја прими американската помошник-државна секретарка Карен Донфрид

Како што јави дописникот на МИА од Софија, билатералната соработка во безбедноста, единствениот одговор на НАТО против војната на Русија во Украина, заедничките енергетски проекти и антикорупциските мерки биле центрталнитѕе теми во разговорот меѓу бугарскиот премиер и помошник државната секретарка на САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close