БалканДописници Свет

Бугарскиот министер за надворешни работи на средба со албанската амбасадорка во Софија

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Светлан Стоев оствари средба со албанската амбасадорка во Софија, Доника Хоџа. На средбата, тие дискутирале за одличните односи меѓу двете земји, активниот политички дијалог, продлабочувањето на соработката во повеќе области од заеднички интерес и потенцијалните области за развој, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close