0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Бугарскиот главен јавен обвинител во Скопје на средби со Јовески и Маричиќ

Можностите за унапредување на соработката во сите области, а особено во борбата против организираниот и прекуграничниот криминал беа во фокусот на денешната средба на Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љубомир Јовески со Иван Гешев, Главен јавен обвинител на Република Бугарија.

Back to top button
Close
Close