БалканДописници СветСветски вести

Бугарската министерка за надворешни работи разговараше со американскиот амбасадор во Софија

Министерката за надворешни работи на Бугарија Теодора Генчовска ја оствари првата средба со американскиот амбасадор во Софија Херо Мустафа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close