БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарската еврејска организација го осуди појавувањето на политичар со жолт беџ

Еврејската организација на Бугарија „Шалом“ издаде декларација против лидерот на АБВ, за која се смета дека е проруска партија, Румен Петков, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close