0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветОпштество

Бугарија ќе ѝ помогне на Северна Македонија во подготовката на трудовото законодавство во согласност со барањата на ЕУ

Бугарија ќе ѝ обезбеди експертска поддршка на Северна Македонија во подготовката на законодавството од областа на трудот и здравјето и безбедноста при работа, согласно барањата на Европската Унија. На овој начин Бугарија ќе го поддржи патот на Северна Македонија кон членство во ЕУ и социјалната политика, соопшти  Министерството за труд и социјална политика на Бугарија по средбата во Софија на бугарскиот вицепремиер и министер за социјала Галаб Донев и неговата македонска колешка Јагода Шахпаска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close