БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Бугарија ќе добие најнови симулатори за ловци Ф-16

Бугарија ќе добие симулатори за ловци Ф-16, наменети за обучување на пилоти за национални и НАТО мисии од производителот „Локхид Мартин“. Таа е меѓу првите земји што добија ловци Ф-16 Блок 70, а ќе има симулатори со најнова техничка конфигурација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close