БалканБизнисДописници Свет

Бугарија собрала рекордни 13 милијарди евра од даноци во 2021 година

Националната агенција за приходи (НРА) на Бугарија соопшти дека во 2021 година остварила рекордни приходи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close