0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Бугарија сака да ја одвои Северна Македонија од Албанија на патот кон ЕУ

Бугарија нема да го промени ставот за Северна Македонија до крајот на годината и нема да ја одобри преговарачка рамка за земјата со ЕУ, соопшти прес-службата на преодната влада на Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close