БалканДописници Свет

Бугарија: Партијата на двајцата поранешни привремени министри ќе потпише коалиција со партијата Волт

Бидејќи немаат време да регистрираат своја политичка партија до гласањето на 14 ноември Новата формација ќе се вика „Продолжуваме со промената“, како што експлицитно инсистираа Петков и Василев на преговорите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close