БалканБизнисДописници Свет

Бугарија лани извезла земјоделски производи за над 6 милијарди евра

Во 2021 година Бугарија извезла земјоделски производи за повеќе од 6 милијарди евра, објави Министерството за земјоделство на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close