0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Бугарија: ГЕРБ сe врaти на првото место во довербата кај граѓаните,  а партијата на двајцата поранешни технички министри има рејтинг од девет отсто пред новите парламентарни избори

Според дописникот на МИА од Софија, анкетата за претстојните избори што во Бугарија ќе се одржат на 14 ноември, покажува дека прво место би била ГЕРБ на поранешниот премиер Бојко Борисов, со 24,4 отсто, а втори ќе бидат „Има таков народ“ со 17,5 отсто, БСП е трет 16,6 отсто. МРФ би имала 9,3 отсто,  новата партија околу двајцата поранешни технички министри Кирил Петков и Асен Василев 9,1 отсто, а дури по нив е „Демократска Бугарија“ со 8,5 отсто

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close