0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

БТА предлага балканските агенции да формираат „Балканска соба за вести“

Создавање на „Балканска соба за вести“ („Balkan News Room"), како заедничко место за вести од балканските земји, предложи генералниот директор на Бугарската телеграфска агенција (БТА), Кирил Валчев на 29-то Генерално собрание на Асоцијацијата на балканските новински агенции - Југоисточна Европа (АБНА-СЕ), кое оваа година се одржува во главниот град на Косово, Приштина и чиј домаќин е новинската агенција „Косова Прес“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close