БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бродовите закотвени на грчките пристаништа поради дводневниот штрајк на поморската федерација

Грчката поморска федерација од утрово започна 48-часовен штрајк, а бродовите два дена ќе останат закотвени на пристаништата , јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close