БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Бродовите во цела Грција остануваат уште два дена закотвени на пристаништата поради новиот штрајк на поморската федерација

Поморската федерација на Грција реши дводневниот штрајк што започна во петокот, да го продолжи за уште 48-часа, со што сите категории на бродови, до понеделник на полноќ остануваат закотвени на пристаништата во земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close