0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Брнабиќ: Србија им дава полна поддршка на Северна Македонија и Албанија за датум за преговори со ЕУ

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ги повика сите на Балканот кои немаат пристапено во „Отворен Балкан“, вклучително и Косово, да ѝ се приклучат на иницијативата, истакнувајќи дека поканата е постојано отворена, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close