БалканДописници Свет

Брнабиќ: Не се откажавме од ковид-пропусниците и за нив се бараат модалитети

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, која денеска ја прими третата доза од вакцината против коронавирус, изјави дека во моментов се бараат модалитети за воведување ковид-пропусници, на начин при што нема да бидат можни злоупотреба и фалсификување, и додаде дека размислува за владина одлука која тоа би го овозможила, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close