БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Брнабиќ: ЕУ не прави ништо по прашањето за Косово

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека Европската унија во моментов „не прави ништо, или прави многу малку“ по прашањето за Косово, јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close