БалканДописници Свет

Брнабиќ: Багерот во Шабац не помина низ толпата, одеше два-три километри на час

-Тој (возачот) буквално го возел багерот, мислам два-три километри на час, се движеше одеше полека, бавно, полека, изјави Брнабиќ

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close