ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Британците обвинија трет руски агент за труење на поранешниот шпион Скрипал

Трет агент на руската воена разузнавачка служба е обвинет во истрагата за труење на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал во Солсбери, југозападно од Англија во 2018 година, објави денеска британската полиција.

Back to top button
Close
Close