0_Магазин.ПорталАвтомобили

Британското производство на автомобили речиси преполовено во октомври

Производството на автомобили во Велика Британија падна за 41,4 отсто во октомври, што е најголем пад по 1956 година. Причините се светскиот недостиг на полупроводници и затворањето погони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close