0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Британски здравствени лидери: Нацијата се соочува со итност во јавното здравство

Конфедерацијата на НЗС денеска испрати писмо до министрите, предупредувајќи дека растечките трошоци значат оти луѓето ќе треба да изберат меѓу прескокнување оброци за да ги затоплат своите домови или зимава да живеат во студени или влажни услови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close