Дописници МКДОпштински вести

Британскиот амбасадор Метју Лосон во прва посета на Општина Велес

Амбасадорот на Обединетото Кралство, Метју Лосон денеска го посети седиштето на локалната власт во Велес и некои од културно-историските знаменитости на градот, информираат од Општина Велес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close