Дописници МКДОпштество

Британската амбасадорка Галовеј донираше автомобил во Музејот на Пашлаков во Неготино

Британската амбасадорка во земјава Рејчел Галовеј донираше автомобил во Музејот на Пашлаков во Неготино, информираа вечерва најблиските на поранешниот професор по биологија, за чија пасија кон старите автомобили, беше снимен и документарен филм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close