Дописници СветЕвропаСвет.Слајдер

Брисел со осуда за ситуацијата на полско-белоруската граница

Европската Комисија денеска, под притисок на новинарите, рече дека ја осудува влошената состојба на границата меѓу Белорусија и Полска, каде починаа четири бегалци, а останатите се наоѓаат во ужасни услови, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close