Општество

Брзото возење и понатаму доминантна причина за предизвикување сообраќајни незгоди со фатални последици

Според статистичките податоци брзото возење и понатаму останува доминантна причина за предизвикување на сообраќајни незгоди со фатални последици, информираат од Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close