Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Бретон: Предлогот за единствен полнач не е насочен против Епл

Еврокомесарот за индустрија, Тиери Бретон негираше дека предлогот за воведување единствен полнач за сите електронски направи е поврзан со Епл, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close