0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Брегу: Безбедносните предизвици на ЕУ и на Западен Балкан се потесно поврзани

Безбедносните предизвици на ЕУ и Западен Балкан се повеќе се тесно поврзани поради голем број нови глобални закани и мора да се соочиме со фактот дека сме во центарот на тие предизвици, изјави денеска генералната секретарка на Советот за регионална соработка, Мајлинда Брегу на отворањето на шестата голема безбедносна конференција во Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close