СветСвет.Слајдер

Брачна двојка исфрлена од ресторан во Тексас затоа што носеле маски

Од брачна двојка било побарано да напуштат ресторан во Тексас, затоа што одбиле да ги извадат заштитните маски. Американските медиуми посочуваат дека досега имало случаи луѓе да бидат замолени да напуштат некој објект поради тоа што одбивале да носат маска, но ова е првпат некој да биде исфрлен затоа што почитувал анти-ковид мерки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close