СветСвет.Слајдер

Бразил: Нова истрага против Болсонаро за ширење лажни вести

Судија на Врховниот бразилски федерален суд нареди истрага против претседателот Жаир Болсонаро за објавување лажни информации во видео во кое тој ја поврзува вакцината против Ковид со Сида.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close